Szkło antykorozyjne – co to jest i gdzie znajduje zastosowanie?

Szkło antykorozyjne dedykowane jest kabinom prysznicowym i parawanom nawannowym. Prosty montaż, łatwość utrzymania w czystości i walory estetyczne sprawiają, że szkło antykorozyjne docenia coraz więcej osób

Szkło antykorozyjne – gdzie je znajdziemy?

Szkło antykorozyjne zostało stworzone z myślą o łazienkach, kabinach prysznicowych, parawanach nawannowych i parawanach prysznicowych. Szklane elementy goszczą obecnie w naszych sypialniach i salonach, mogą być także elementem wykończenia wnętrza czy fasady.

 

Rzeczy wykonane ze szkła coraz częściej można spotkać także w przestrzeni łazienkowej, a zwłaszcza w kabinie prysznicowej. Ta może wyglądać naprawdę efektownie pod warunkiem, że nie będzie na niej żadnych smug i zacieków. Wbrew pozorom jest to możliwe, istnieją bowiem gatunki szkła, które posiadają właściwości samooczyszczające się. Mowa tu o szkle antykorozyjnym. Inspiracją do jego stworzenia był kwiat lotosu będący symbolem czystości.

 

Szkło antykorozyjne składa się z wysokiej jakości przeziernego szkła na które naniesione została specjalna powłoka. Dzięki temu wraz z upływem czasu nie traci ono swojej przezroczystości, nie zmienia koloru, ani faktury i nie nabiera nieestetycznej mlecznobiałej barwy.

 

Ponadto szkło antykorozyjne nie zaburza percepcji kolorów, niezależnie od tego jaka grubość szkła została zastosowana. Szkło antykorozyjne z racji swoich właściwości gwarantuje również wysoki stopień przepuszczalności światła. Dlatego jeśli marzy nam się nowoczesna, elegancka, a jednocześnie funkcjonalna łazienka, wybór szkła antykorozyjnego okaże się dobrym rozwiązaniem.

Szkło antykorozyjne – to musisz o nim wiedzieć!

Specjalną powłokę, którą pokryte jest szkło antykorozyjne uzyskuje się w wyniku magnetronowego nanoszenia niewidocznej warstwy tlenków metali. Dzięki temu jest ona niezwykle odporna na uszkodzenia i może być poddawana różnego rodzaju obróbce. Ponadto, jak wskazuje sama nazwa, ten rodzaj szkła jest zabezpieczony przed korozją, dzięki czemu zachowuje estetyczny wygląd.

 

Właściwości powłoki zewnętrznej sprawiają, że para wodna „znika” z kabiny o wiele szybciej niż w przypadku zastosowania szkła niepowlekanego. Dzięki temu powrót do pierwotnej przezroczystości następuje w o wiele krótszym czasie.

 

Szkło antykorozyjne sprawia również, że kabina jest łatwiejsza w czyszczeniu, gdyż szybciej spływająca po powierzchni kabiny woda ogranicza powstawanie osadów i zacieków. Dzięki właściwościom hydrofobowym cząsteczki wody zamiast osadzać się na powierzchni kabiny, samoistnie z niej spływają, praktycznie nie dotykając szklanej tafli i zamiast plam, tworząc krople.

 

Szkło antykorozyjne montuje się powłoką do wnętrza kabiny tj. tak samo jak każde inne szkło. Instalacja musi być zgodna z przepisami i obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *