Jak się zostaje najbogatszym człowiekiem świata

Co roku media opiniotwórcze przedstawiają listę najbogatszych osób na świecie. Do niedawna prym wodził Bill Gates – informatyk, przedsiębiorca, współzałożyciel Microsoftu. Jednak ponieważ w świecie pieniądza nie ma stagnacji, rok 2017 przyniósł nowego króla finansów.

Jeff Bezos – najbogatszy człowiek świata

Jego majątek szacuje się na 90,9 mld dolarów. Jeff Bezos ukończył Princeton, pracę rozpoczynał w funduszu hedgingowym. Jednak tuż przez trzydziestoma urodzinami porzucił pracę na Wall Street i zaczął prowadzić własną działalność polegającą na sprzedaży książek w internecie. W 1994 roku założył Amazon.com. Po trzech latach działalności wprowadził swoją firmę na giełdę, jednak pierwsze poważne zyski zaczęły się dopiero w 2001 roku. Dzisiaj majątek Bezosa cały czas rośnie, głownie dzięki giełdzie. 

W 2000 roku Bezos założył oryginalną firmę turystyczną Blue Origin, która ma świadczyć usługi turystyczne wywożąc swoich klientów w kosmos. Firma będzie sprzedawać loty suborbitalne powyżej linii Karmana, czyli powyżej granicy łączącej atmosferę Ziemi z przestrzenią kosmiczną. Podobno pierwszy lot turystyczny planuje się na przyszły, 2018 rok. 

Kolejnym sferą działalności najbogatszego człowieka świata są media. Bezos w 2015 roku kupił jeden z najstarszych i najsłynniejszych dzienników amerykańskich The Washington Post. Gdy wszyscy tak narzekają na upadek mediów Bezos za 250 mln dolarów kupuje gazetę ze 140 letnią tradycją. Niewątpliwie ciekawie będzie obserwować dalszy rozwój tego tytułu w nowych realiach internetu. Jak dotąd gazeta ma się bardzo dobrze, rozwija się i przybywa jej zarówno kupujących wersję papierową jak i czytelników jej cyfrowej strony.

Nie można nie zauważyć, że najbogatsi ludzie świata są niezwykle fascynujący. Niewiele o nich wiemy, ale te strzępki informacji potwierdzają ich nietuzinkowość i oryginalność myślenia biznesowego. Ich aktywność biznesowa dawno przestała ograniczać się do spekulacji giełdowych, widać jak nieustannie szukają nowych kierunków działania. 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *